SafeLaunch Ön Satış Detayları

SafeLaunch Ön Satış:

Bu yazımızda SafeLaunch platformunu, projenin tüm özelliklerini ve SFEX tokena ait detayları inceleyeceğiz. Öncelikle proje ekibinin kendilerini nasıl tanıttıklarını ve kripto piyasasında projeyi hangi konuma koyduklarına, kendi paylaşımlarından görelim.

 ” SafeLaunch; günümüzün bağış toplama ortamındaki sorunları çözmek için bir Launchpad, araştırma destekli proje inkübatörü, likidite madenciliği platformu ve birinci sınıf danışmanlık ekibini bir araya getiriyor. SafeLaunch (SFEX), en umut verici erken aşamadaki projelere parlamaları gereken spot ışığı, desteği ve yatırımı sağlayan, merkeziyetsiz bir risk sermayesi topluluğudur.”

SafePad (IDO Turları)

Binance Smart Chain (BSC) ağında çalışan SafePad, SFEX token sahiplerinin platformda yayınlanacak olan IDO ‘lara katılım sağlamasını amaçlamaktadır. BSC ağında olmaları Ethereum ‘a nazaran işlem ücretlerinin çok düşük olduğu anlamına geliyor. Ayrıca takımın belirttiğine göre, SFEX ‘in BSC ağında olması diğer ağlarda olan ve gelecek vadeden projelerin burada yer almasına engel değil. Şuan için çok yeni olan proje, SafePad platformunda ilk olarak Safelaunch Public IDO yani kendi tokenları olan $SFEX satışını yaptı.

İlk IDO satışı yani $SFEX, adedi 0,50 $ fiyat ile toplamda 100.000 BUSD olarak başarıyla gerçekleşti. SFEX token satışı ve tokenların piyasaya sürülmesi sonrasında, TIERS yani katılım kademelerini açıklayarak, platformda yayınlanacak olan yeni IDO ‘lara ve Private&Seed (Özel&Başlangıç) satışlarına girebilmek için gerekli şartları belirledi. Şimdi bu şartları ve detaylarını inceleyelim.

SFEX veya SFEX-BNB LP tokenlarını SafeStake likidite bölümünde stake (deposit) eden kullanıcılar, SafePad sunulan IDO turlarına katılım hakkı kazanmaktadır. Ne kadar SFEX veya SFEX-BNB LP’ye sahip olduğunuz veya stake ettiğiniz, özel ve başlangıç ​​tur anlaşmalarında ne kadar büyük bir tahsisat alacağınızı belirler.

SafeLaunch Kademeler

Hustler — 500 SFEX — 10 SFEX-BNB LP — 2x Tahsilat Çarpanı

Merchant — 1500 SFEX — 28 SFEX-BNB LP — 4x Tahsilat Çarpanı

Wholesaler — 3000 SFEX — 55 SFEX-BNB LP — 7x Tahsilat Çarpanı

Broker — 6000 SFEX — 110 SFEX-BNB LP — 10x Tahsilat Çarpanı

Tycoon — 24000 SFEX — 440 SFEX-BNB LP — 18x Tahsilat Çarpanı

Monopoly — 48000 SFEX — 875 SFEX-BNB LP — 30x Tahsilat Çarpanı

Örnek olarak; Jack 6000 adet SFEX satın aldı, cüzdanında tutuyor veya stake etti. Elon, Broker kademesinde ve taban tahsisin 10x katı alabilir. Bill 24000 adet SFEX token sahibi, Tycoon kademesinde ve taban tahsisinin 18x katı token alabilir. Elon 440 adet SFEX-BNB LP token sahibi, Monopoly kademesinde ve taban tahsisinin 50x katı token alabilir.
ÖNEMLİ NOT: Broker ve üzeri kademelerin garanti alım hakkı vardır. Garanti alım hakkı FCFS başlayana kadar 10 dakikadır.

Satışlardan önce bir screenshot (anlık görüntü) alınacak ve bir saat önce, herhangi bir form doldurmaya gerek kalmadan tüm uygun adresler kademelerine göre (whitelist) beyaz listeye alınacaktır. Eğer gerekli şartları sağlıyorsanız SafePad sitesine buradan ulaşabilir ve cüzdanınızı bağlayarak (Metamask, Wallet Connect, Coinbase Wallet) alım gerçekleştirebilirsiniz.

SafeStake (Likidite Madenciliği)

SafeLaunch Ön Satış Detayları

Bildiğiniz üzere bir çok IDO platformu, token satışlarına katılmak için kendi tokenlarına sahip olma şartı koymuş ve sahip olunan token miktarı ile özel kademeler oluşturmuştur. Bu sayede, bir yandan yatırımcıların alım miktarlarını belirlerken, bir yandan da projenin güvenliğini ve devamlığını sağlamayı amaçlamaktadırlar.
SafeLaunch ekibi, oluşturduğu SafeStake likidite alt yapısı ile SFEX token sahiplerinin pasif gelir kazanmasını sağlamıştır. SFEX tokenlarınız cüzdanınızda boş durmak yerine, faiz getirisi ile sürekli artmaktadır. IDO satışlarına (SafePad) veya IDO öncesi ön satışlara (SafeAlloc) katılmak veya sadece SFEX token yatırımınız sırasında pasif gelir sağlamak için SafeStake sitesine buradan ulaşabilir ve cüzdanınızı bağlayarak (Metamask, Wallet Connect, Coinbase Wallet) deposit işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Şuan için sistemde iki tür token stake ve getiri imkanı sağlanmıştır. İki token türü için de yıllık bazda getiri oranları (APY) farklıdır.
  • SFEX
  • SFEX-BNB LP
SafeLaunch Ön Satış Detayları
Resmi büyütebilirsiniz.

Burada unutulmaması gereken en önemli konu, stake süresi 30 gün kilitli olacak şekilde belirlenmiştir. Yatıracağınız SFEX veya SFEX-BNB LP tokenlarınızı 30 gün geri çekemeyeceksiniz. Şimdi sizlere sırasıyla stake (deposit) işlemlerini anlatacağız.

Ayrıca Deposit (yatırma), Withdraw (çekme) ve Performance işlemleri için sistem sizden hiç bir ücret almamaktadır. Sadece işlemler sırasında BSC ağ işlem ücretlerini ödersiniz.

SFEX ve SFEX-BNB LP işlemleri size yıllık bazdaki oranlarda (APY) SFEX token kazandırır.

SFEX Stake (Deposit)

Sisteme buradan girdikten sonra sağ üst köşede Connect Wallet kısmına girerek, metamask cüzdanınızı bağlıyorsunuz. Metamask cüzdanda Binance Smart Chain (BSC) ağında işlem yapmanız gerekiyor. Eğer metamask cüzdanınızda hala bsc ağı kurulu değil ise metamask cüzdana bsc ağı ekleme videomuzu izleyerek siz de basit adımlarla bunu gerçekleştirebilirsiniz. Stake işlemini yapabilmeniz için tabi ki cüzdanınızda SFEX token bulunması gerekmektedir. NOT: BSC ağında çalışan DeX borsası pancakeswap üzerinden alım sağlayabilirsiniz. SFEX contract adress

Cüzdanınızı bağladıktan sonra sayfanın alt kısmında bulunan Farms listesinden SafeX bölümünü seçiyorsunuz.

SafeLaunch Ön Satış Detayları
Resmi büyütebilirsiniz.
Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere SafeX barı aşağıya doğru genişleyecek ve stake (deposit) etmek istediğiniz miktarı yazabileceğiniz bir kutu açılacak. Buraya yatırmak istediğiniz miktarı girdikten sonra sadece stake tuşuna basmanız yeterli olacak. Stake işleminin tamamlanması için ağın işlem ücretini ödemeniz gerekiyor. (BSC ağında işlem ücretleri çok düşük seviyelerde) Metamask cüzdanınızda işlem ücretini (transaction fee) kabul etmeniz için ek bir sayfa açılacak, bu sayfada işlem ücretini de kontrol ederek onaylıyoruz. Kısa bir süre beklemenin ardından işleminizin onaylandığı bildirisini alacaksınız. Artık SFEX tokenlarınız sisteme yatırılmış ve anında size faiz kazandırmaya başlamış oluyor. Bu ekranda yatırımınız üzerinden sağladığınız kazancınızı ve stake lock (kilit) sürenizi kontrol edebilirsiniz. Faiz kazancınızı kilit süresi sonunda harvest tuşuna basarak, bsc ağ işlem ücreti karşılığında çekebilirsiniz.
SafeLaunch Ön Satış Detayları
Resmi büyütebilirsiniz.

SFEX-BNB LP Stake (Deposit)

Yukarıda SFEX stake bölümünde anlattığım gibi yine metamask cüzdanınızda BSC ağı seçili olacak şekilde siteye bağlantınızı yapıyorsunuz. Sonrasında sayfanın alt kısmında bulunan Farms listesinden SafeX-BNB LP bölümünü seçiyoruz. Stake işlemini yapabilmeniz için cüzdanınızda SFEX-BNB LP token bulunması gerekmektedir. Şimdi SFEX-BNB LP token yani BNB ile bağlanmış SFEX likidite havuz tokenına nasıl sahip olacaksınız onu da tarif edelim. İlk bilmeniz gereken basit bir anlatımla SFEX-BNB tokendan kasıt, x birim dolar değerindeki kadar SFEX token ile aynı x birim dolar değerindeki BNB token birbirine bağlanmaktadır. Örnek olarak; 100 $ değerindeki SFEX tokenlarınızı 100 $ değerindeki BNB tokenlarınız ile bağlıyorsunuz. Yani cüzdanınızda SFEX token değeriniz kadar da BNB bulundurmanız gerekiyor. Burada önemli olan token adetleri değil, karşılıklı fiyat değerlerinin aynı olmasıdır.
(100 $ değerinde SFEX + 100 $ değerinde BNB = 200 $ değerinde SFEX-BNB LP)
Şimdi bu işlemi nerede ve nasıl yapabilirsiniz onu öğrenelim.
Binance Smart Chain ağında çalışan DeX borsalarının şuan için en büyüğü olan Pancakeswap ‘da bu işlemi çok basit bir şekilde yaparak, yeni tokenınızı (SFEX-BNB LP) metamask cüzdanınıza aktarabilirsiniz. Siteye girdiğinizde ilk yapmanız gereken içerisinde SFEX ve BNB tokenlarınızın bulunduğu metamask cüzdanınızı bağlamak. Sonrasında sırasıyla sol menüden Trade ve Liquidity sekmelerine giriyorsunuz.
Alttaki resimde işlemi yapacağınız bölümü ve ekranı görebilirsiniz. Pancakeswap / Trade / Liquidity
SFEX token otomatik olarak ekli gelmeyecektir. İsterseniz SFEX contract adress siz elle ekleyebilir isterseniz de SFEX-BNB LP buradan girerek işlem tokenlarını otomatik olarak ayarladığımız sayfaya ulaşabilirsiniz.
SFEX-BNB LP
Resmi büyütebilirsiniz.
Bağlamak istediğiniz SFEX adedini kutucuğa yazdığınızda, karşılığında bağlamak zorunda olduğunuz BNB miktarı (örn. 1000 SFEX için 2,133 BNB) otomatik olarak gelecektir. Miktarları belirledikten sonra artık yapmanız gereken tek şey Supply yani Tedarik tuşuna basmanız. BSC ağı işlem ücretini (transaction fee) ödemeniz için metamask cüzdanınızda ek bir sayfa açılacak, onayladığınızda işlemin tamamlanması kısa sürecektir. İşlem tamamlandıktan sonra pancakeswap size tokenı otomatik olarak cüzdanınıza eklemek için ekrana bildirim gönderecek, onu da kabul ettiğinizde artık metamask cüzdanınızda SFEX ve BNB tokenları birleştirdiğiniz yeni SFEX-BNB LP tokenlarınızı görebileceksiniz.
SFEX-BNB LP tokenlara sahip olduktan sonra stake etmek için tekrar buradan işlemlere başlayabilirsiniz. Siteye cüzdanınız ile bağlantı kurduktan sonra Farms listesinden SafeX-BNB LP bölümünü seçiyoruz.
SafeLaunch Ön Satış Detayları
Resmi büyütebilirsiniz.
Yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere SFEX-BNB LP barı aşağıya doğru genişleyecek ve stake (deposit) etmek istediğiniz miktarı yazabileceğiniz bir kutu açılacak. Buraya yatırmak istediğiniz miktarı girdikten sonra sadece stake tuşuna basmanız yeterli olacak. Stake işleminin tamamlanması için ağın işlem ücretini ödemeniz gerekiyor. (BSC ağında işlem ücretleri çok düşük seviyelerde) Metamask cüzdanınızda işlem ücretini (transaction fee) kabul etmeniz için ek bir sayfa açılacak, bu sayfada işlem ücretini de kontrol ederek onaylıyoruz. Kısa bir süre beklemenin ardından işleminizin onaylandığı bildirisini alacaksınız. Artık SFEX-BNB LP tokenlarınız sisteme yatırılmış ve anında size faiz kazandırmaya başlamış oluyor. Bu ekranda yatırımınız üzerinden sağladığınız kazancınızı ve stake lock (kilit) sürenizi kontrol edebilirsiniz. Faiz kazancınızı kilit süresi sonunda harvest tuşuna basarak, bsc ağ işlem ücreti karşılığında çekebilirsiniz.
SafeLaunch Ön Satış Detayları
Resmi büyütebilirsiniz.

SFEX Token

SFEX token şuan için, BSC ağında çalışan PancakeSwap veya Dodo gibi DeX borsalarında listelenmektedir. Bknz. Coinmarketcap veya Coingecko

SafeLaunch Ön Satış Detayları

  • Contract Adress (Kontrat Adresi) / BSCScan
  • Maksimum Token Arzı: 10 Milyon
  • Toplam Token Arzı: 10 Milyon
  • 5 Milyon SFEX (%50) madencilik kontratlarına gönderilecek (Likidite Madenciliği) Ayrıca sistemi erken benimseyenleri teşvik etmek için blok başına ilk ödüller en yüksek seviyede olacak ve her 10 günde bir yarıya inecek.‌
  • SafeLaunch Tokenomics

SafeLaunch Ön Satış Detayları

Tabi ki projeye yatırım yapmadan önce dökumanlarını inceleyerek kendi kararlarınızı vermek bu konuda en doğrusu olacaktır. Projenin bu konuda hazırladığı risk haritasına buradan ulaşabilirsiniz.
SafeLaunch projesine ait kapsamlı dokümanlara  buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca projenin programlarına katılım için kabul etmeniz gereken standart şartlar&koşullar listesine buradan ulaşabilirsiniz.


1 Yorum

Add a comment