BSCPAD Ön Satış Detayları

BSCPAD Ön Satış:

BSCPAD yani BSC Launch Pad, Binance Smart Chain (BSC) ağında kurulmuş olan ilk merkeziyetsiz IDO platformudur. BSCPad, kripto para projelerini jeton dağıtma ve likiditeyi artırma yeteneği ile güçlendirme politikası ile yaratılmıştır.

BSCPad ‘i rakiplerinden ayıran öne çıkan özelliği, tüm katılımcıların ödüllendirilmesi ve düşük giriş şartları olarak düşünülebilir. Ayrıca otomatik bot engelleyici yapısı sayesinde katılımların adil bir şekilde gerçekleşmesi hedeflenmiştir. Kısaca BSCPad’in ayırt edici özelliği; her katman düzeyinde tahsisi garanti eden iki aşamalı bir sistem olmasıdır.

BSCPAD ‘in kendi ifadelerine göre parolası; “Şans yok, piyango yok ve bot yok; tüm katılımcılar için sadece adil dağıtılmış ödüller.”

BSCPAD Ön Satış Detayları

BSCPAD Coin ($BSCPAD)

BSC Launch Pad projesinin ana tokenı $BSCPAD ‘dir.

$BSCPAD tokenlarınızı hem IDO satışlarına girmek için hem de kendi sistemlerinde stake ederek faiz kazanmak için kullanabilirsiniz.

Stake ettiğiniz $BSCPAD token adedi ile bir yandan IDO larda ne kadar yüksek alım yapabileceğiniz belirlenirken, bir yandan da yüksek APY gelirleri kazanacaksınız.

BSCPAD Stake (Deposit)

BSCPAD ido ‘larına katılmak ve platformda satışa çıkan yeni projelerin tokenlarından satın almak için, $BSCPAD stake etmeniz gerekmektedir. Tahsis ağırlıkları için farklı seviyelerde $BSCPAD sahibi olmalı ve sitesinde stake etmelisiniz. Stake menüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

$BSCPAD Stake Ekranları ve Uygulama Aşamaları:

BSCPAD stake işlemi 5 basit adımdan oluşmaktadır.

 1. Kontrol noktaları (Uygunluk)
 2. Stake tutarı belirleme
 3. Ön Provizyon
 4. Onay Aşaması (Deposit onayı)
 5. İşlemin tamamlanması

İlk olarak, $BSCPAD ve $BNB (işlem ücretleri için) tuttuğunuz cüzdanınız ile sisteme Connect Wallet diyerek bağlantı yapıyorsunuz. Uygunluğunuzu kontrol eden dört adet şartı karşılamanız gerekmektedir. (Metamask bağlantısı, $BSCPAD ve $BNB sahibi olmak, aktif bir unstake/withdraw talebi olmamak) Eğer stake için uygunsanız, alt kısımda bulunan kullanım şartlarını kabul ederek devam ediyorsunuz.

BSCPAD Ön Satış Detayları
Resmi büyütebilirsiniz.

Sonrasında yatırmak (stake) istediğiniz $BSCPAD tutarını girerek tekrar devam ediyorsunuz.

BSCPAD Ön Satış Detayları
Resmi büyütebilirsiniz.

Ön provizyon bölümünde BSCPAD ile bir akıllı sözleşme imzalayacaksınız. Metamask cüzdanınıza işlem ücreti için uyarı gelecektir. ($0,10 / $0,30 işlem ücreti)

BSCPAD Ön Satış Detayları
Resmi büyütebilirsiniz.
BSCPAD Ön Satış Detayları
Resmi büyütebilirsiniz.

İşlemin onaylanması ile artık $BSCPAD tokenlarınızı deposit yapabilirsiniz. Bu aşamada deposit onayı verdiğinizde, Metamask cüzdanınıza işlem ücreti için tekrar bir uyarı gelecektir. ($0,50 / $0,80 işlem ücreti)

BSCPAD Ön Satış Detayları
Resmi büyütebilirsiniz.
BSCPAD Ön Satış Detayları
Resmi büyütebilirsiniz.

Bu aşamayı da sorunsuz tamamladığınızda yani ikinci işlem ücretini de ödediğinizde, aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi, bütün adımları başarılı olarak tamamladığınızı belirten bir tebrik mesajı gelecektir. Ayrıca sağ kısımda stake ettiğiniz $BSCPAD token adedini, kazanacağınız (veya kazandığınız) ödülleri görebilir ve bu menüden dilediğiniz zaman cüzdanınıza çekebilirsiniz.

BSCPAD Ön Satış Detayları
Resmi büyütebilirsiniz.

BSCPAD Ön Satış (ido) Katılım

BSCPAD IDO satışlarını iki ayrı turda gerçekleştirmektedir. Birinci tur yani tahsis turunda eğer satışlar tamamen bitmez ise ikinci tur yapılmaktadır. İkinci turda FCFS kuralı mevcuttur. Şimdi bu turları ve katılım için gerekli şartları ifade eden, kademeleri daha detaylı inceleyelim.

BSCPAD Ön Satış Detayları
Resmi büyütebilirsiniz.

BSCPAD Aşamalı Sistem

 • 1. TUR – Tahsis Turu

BSCPAD Bronze için; Stake Gereksinimi: 1000 $BSCPAD – Tahsis Ağırlığı: 10x (Whitelist katılım zorunluluğu VAR)

BSCPAD Silver için; Stake Gereksinimi: 2500 $BSCPAD – Tahsis Ağırlığı: 30x (Whitelist katılım zorunluluğu VAR)

BSCPAD Gold için; Stake Gereksinimi: 5000 $BSCPAD – Tahsis Ağırlığı: 65x (Whitelist katılım zorunluluğu YOK)

BSCPAD Platinum için; Stake Gereksinimi: 10000 $BSCPAD – Tahsis Ağırlığı: 145x (Whitelist katılım zorunluluğu YOK)

BSCPAD Diamond için; Stake Gereksinimi: 25000 $BSCPAD – Tahsis Ağırlığı: 400x (Whitelist katılım zorunluluğu YOK)

BSCPAD Blue Diamond için; Stake Gereksinimi: 75000 $BSCPAD – Tahsis Ağırlığı: 700x + Özel Tahsisat (Whitelist katılım zorunluluğu YOK)

NOT: Tüm kademelerde garanti alım fırsatı vardır.

NOT: Projelerin whitelist formları BSCPAD Twitter hesabından açıklanmaktadır, sürekli takip ederek katılım fırsatlarını kaçırmamalısınız.

NOT: Satıştan en az 3 saat önce, BSCPAD tokenların stake edilmesi gerekmektedir.

“Tahsis Turu” olarak adlandırılan ilk turda, kullanıcılar, kademelerine göre kendilerine tahsis edilen miktarı satın alabilirler.

Token tahsisi örneği: Public havuzda XYZ adlı bir projenin 1,000,000 adet tokenı satılıyor diye düşünelim. Alım için 100 Bronze üye,25 Silver üye, 10 Gold üye ve 5 Platinum üye var diyelim.

Bronze üyelerin tahsis ağırlığı 10, Silver üyelerin 30, Gold üyelerin 65, ve Platinum üyelerin 145 olduğunu zaten biliyoruz. Bu örnekteki tüm uygun alıcıların tahsis ağırlığı: (100*10) + (25*30) + (10*65) + (5*145) = 3,125

Her bir paya tahsis edilen token miktarı: 1,000,000 / 3,125 320 adet

 1. Bronz kademe için token miktarı: 100 * 320 * 10 = 320,000 adet
 2. Silver kademe için token miktarı: 25 * 320 * 30 = 240,000 adet
 3. Gold kademe için token miktarı: 10 * 320 * 65 = 208,000 adet
 4. Platinum kademe için token miktarı: 5 * 320 * 145 = 232,000 adet

Bir katmandaki bir kullanıcının satın alabileceği jeton miktarı formülü şu şekildedir; kademedeki toplam token sayısı / kademedeki uygun kullanıcı sayısı

 1. Bronze kademedeki her kullanıcı için token sayısı: 320,000/100 = 3,200 adet
 2. Silver kademedeki her kullanıcı için token sayısı: 240,000/25 = 9,600 adet
 3. Gold kademedeki her kullanıcı için token sayısı: 208,000/10 = 20,800 adet
 4. Platinum kademedeki her kullanıcı için token sayısı: 232,000/5 = 46,400 adet
 • 2. TUR – FCFS (First Come First Serve) Turu

Birinci turda satılmayan jetonlar (tokenlar), ikinci turda satışa sunulur. Kademe seviyelerine hak kazanmış olan tüm üyeler, katman tabanlı bir formülle belirlenen ek bir tutar kadar daha satın alabilirler. İkinci tur satın alma penceresi (FCFS), kademe seviyelerinden bağımsız olarak tüm üyeler için aynı anda açılır. Bu tur, tüm jetonlar satılana kadar açıktır ve genellikle sadece birkaç dakika sürer. Tüm jetonlar satıldıktan sonra IDO sonuçlandırılır.

BSCPAD geliştirdiği IDO sistemiyle; 1. Tur ile tüm katılımcılara kademelerine göre garanti token alma fırsatı veriyor, 2. Tur ile de projelerin tokenlarının tamamının satılmasını sağlıyor. Bu şekilde hem katılımcılar kazanıyor hem de proje ekipleri kazanıyor. Ayrıca stake sistemi ile oluşturdukları kademelerle, token değerini yukarıda tutuyor.

IDO satışlarını kaçırmamak için, kendilerinin hazırladığı ve sürekli güncel tuttukları ido takvimini buradan takip etmenizi öneririz.

BSCPAD, Blue Diamond kademesi için uygun olan kullanıcılarına satışlarda diğer kademelere ait olan havuzdan farklı bir havuz daha açmaktadır. Açılan bu özel havuzda token fiyatı diğer havuza göre daha düşük olmaktadır.

BSCPad destek iletişim: support@bscpad.comAdd a comment